Fundacja Inicjatyw
Społeczno-Ekonomicznych

pl. Konstytucji 5 lok. 14
00-657 Warszawa

T +48 22 622 01 91
T +48 22 622 16 87
e-mail: fise@fise.org.pl

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek
9.00 - 17.00

Adres korespondencyjny:

WARSZTAT
pl. Konstytucji 4
00-552 Warszawa
T +48 22 622 01 91
strona WARSZTATU
e-mail: warsztat@fise.org.pl

Godziny pracy WARSZTATU:
poniedziałek-piątek
10.00 - 20.00

soboty i niedziele
10.00 - 15.00
 

KRS 0000026197
NIP 525-10-07-953
REGON 002177620
nr konta 06 1600 1462 1837 0192 1000 0001

FISE prowadzi szereg działań, których celem jest wzmacnianie potencjału przedsiębiorstw społecznych i promocja przedsiębiorczości społecznej w szerokich kręgach potencjalnych klientów.

Co robimy?

> inkubujemy: w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej wspieramy organizacje pozarządowe, które chcą założyć działalność gospodarczą oraz grupy osób, chętnych do założenia spółdzielni socjalnej. Pomagamy przygotować koncepcję działalności gospodarczej i opracować biznesplan. Grupy zainteresowane założeniem spółdzielni socjalnej mogą liczyć na wsparcie finansowe na start.

> edukujemy:

- przedsiębiorców społecznych m.in. z zakresu księgowości, marketingu, PR czy współpracy z otoczeniem (klientami, partnerami, lokalną społecznością) w formie indywidulanych konsultacji i szkoleń oraz za pomocą praktycznych poradników,

- potencjalnych klientów w tematach związanych ze społecznie odpowiedzialnymi zakupami oraz możliwymi formami współpracy.

> promujemy przedsiębiorczość społeczną:

- prowadząc największy portal poświęcony temu zagadnieniu Ekonomiaspoleczna.pl,

- organizując Konkurs na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku i uroczystą galę wręczenia nagród oraz wystawę „Inw[eS]torzy Społeczni” pokazującą początkujących i dobrze rokujących przedsiębiorców społecznych,

- przyznając certyfikat  „Znak Przedsiębiorstwo Ekonomii Społecznej” przedsiębiorcom społecznym, którzy wykazują dobrą kondycję finansową, wysoką jakość produktów i usług oraz pozytywne oddziaływanie społeczne,

- prowadząc i stale aktualizując Bazę produktów i usług przedsiębiorstw społecznych,

- uczestnicząc w roli ekspertów, wykładowców i trenerów na wydarzeniach poświęconych tematyce ekonomii społecznej w całej Polsce, np. Ogólnopolskich Spotkaniach Ekonomii Społecznej.

> projektujemy społecznie odpowiedzialne gadżety i meble: produkt+ to marka produktów zaprojektowanych i wykonanych z dbałością o środowisko naturalne i tradycyjne surowce oraz metody wykonania, przedmioty marki produkt+ są projektowane przez doświadczonych projektantów i wykonywane przez przedsiębiorstwa społeczne.

> sieciujemy: promujemy i ułatwiamy współpracę pomiędzy przedsiębiorstwami społecznymi oraz zachęcamy samorząd i biznes do dokonywania społecznie odpowiedzialnych zakupów.

> informujemy:

- za pomocą kampanii informacyjnych i społecznych informujemy Polaków o tym czym jest ekonomia społeczna,

- na portalu Ekonomiaspoleczna.pl codziennie publikujemy najświeższe informacje ze świata ekonomii społecznej, inspiracje z innych krajów, wiadomości o pracach legislacyjnych,

- klientów i partnerów biznesowych o przedsiębiorstwach społecznych wyróżnionych certyfikatem „Znak Przedsiębiorstwo Ekonomii Społecznej”, które są godnymi polecenia dostawcami produktów i usług.

 

Masz firmę i chcesz zamówić wyjątkowe gadżety promocyjne?

Jesteś projektantem, któremu bliskie są idee designu społecznego?

Prowadzisz przedsiębiorstwo społeczne i chcesz pozyskać nowych klientów?

Zapraszamy do współpracy!